Naturalna pasta wybielająca do zębów bez chemii [przepis]

Składniki niezbędne do wykonania pasty:

  • 100g oleju kokosowego (nierafinowanego)
  • 4 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 4 łyżeczki ksylitolu
  • 2 łyżeczki glinki (w moim przypadku jest to glinka zielona)
  • olejek eteryczny (w zależności jaki wybierzemy, taki aromat będzie miała nasza pasta)

Wykonanie:

  1. Olej umieszczamy w wybranym przez nas naczyniu – może być to mała miseczka, a naczynie to wkładamy do innego większego naczynia z gorącą wodą z kranu – nie musi być ekstremalnie gorąca, a na pewno nie może być to wrzątek aby olej nie stracił swoich właściwości, jednak musi być na tyle ciepła aby olej się rozpuścił. A z tym nie ma problemu, ponieważ olej kokosowy rozpuszcza się w temperaturze dwudziestu kilku stopni Celsjusza.
  2. Kiedy olej się rozpuści, dodajemy do niego sodę oczyszczoną, glinkę i ksylitol – przy czym ksylitol możemy wcześniej zmielić w młynku, jednak nie jest to niezbędne (ja osobiście tego nie robię). Wszystko dokładnie mieszamy i zostawiamy do ostygnięcia.
  3. Gdy nasza mieszanka lekko ostygnie, dodajemy do niej 10 kropli wybranego przez nas olejku eterycznego. W moim przypadku jest to: miętowy, eukaliptusowy lub olejek z drzewa herbacianego, jednak zwykle dodaję każdego po trochu. Wszystko mieszamy i nasz olej jest praktycznie gotowy.
  4. Na końcu wstawiamy nasz olej do lodówki aby nabrał stałej konsystencji – godzina to max.
  5. Po wyciągnięciu z lodówki czekamy aż olej nabierze temperatury pokojowej i możemy zacząć go używać.

Disclaimer: przepis nie jest mój, dostałem go od ziomka, a on od ziomka. Jeśli podoba Ci się on, przekaż go dalej, niech energia płynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *